Blog > Komentarze do wpisu

Takie kwiatki…. czyli opozycjonista to zawsze mężczyzna

Jesteś kobietą i działasz w opozycji? Organizujesz marsze KOD-u (Komitet Obrony Demokracji)? Każdą wolną chwilę poświęcasz na budowanie struktur w terenie? Pracujesz po nocach nad programem? Przygotowujesz ulotki, plakaty? Myślisz sobie - wykonuję niesamowicie ważną robotę,  ktoś to musi zrobić, trzeba walczyć o demokrację. Uważasz się za opozycjonistkę i jesteś dumna z tego co robisz?

Pozbawię Cię złudzeń.  Opozycjonistą może być tylko mężczyzna.   

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,152469,20031647,a-kiedy-przyjda-takze-po-mnie-poradnik-praktyczny-obywatela.html 

,,Jeśli zabierają cię z domu, ciepło się ubierz. W izbie zatrzymań może być bardzo zimno. Nawet latem noce są chłodne. Ciepła bielizna, polar, kurtka - to podstawa. Zabierz też szczoteczkę i pastę do zębów, grzebień, mydło, przybory do golenia, ręcznik, papierosy (zawsze to jakaś waluta) i książkę''. 

Takie kwiatki….

 

Komitet Obrony Demokracji powstał spontanicznie, jest ruchem oddolnym. Ważną rolę odgrywają w nim koordynatorzy i koordynatorki w terenie. Wykonują rzeczywiście mrówczą i ważną pracę.  W działalność KOD-u zaangażowało się mnóstwo kobiet. Ale twarzą ruchu jest  Mateusz Kijowski, to on głównie występuje w mediach, to z nim przeprowadza się wywiady. A gdzie są szefowe struktur regionalnych? Dlaczego nie kojarzymy praktycznie żadnej z nich z imienia i nazwiska? 

piątek, 12 sierpnia 2016, hanna.brygida

Polecane wpisy