Blog > Komentarze do wpisu

Bieganie w lesie Sobieskiego

 Czasem warto uciec od rutyny i wbiec na nieznane szlaki, przy okazji poznawać nieodkryte jak dotąd dla nas zakątki Warszawy.

Moje ulubione trasy biegowe to praska ścieżka nad Wisłą lub  alejki parku Skaryszewskiego. Tu najczęściej trenuję.  Ale zachciało mi się zmiany. Zaintrygował mnie Las Sobieskiego. Na mapie jest to dość duży prostokątny obszar w dzielnicy Wawer wyznaczony ulicami Kościuszkowców i Bronisława Czecha. Zdarzało mi się w nim biegać w ramach Pucharu Maratonu. Mankamentem był dojazd - autobusem komunikacji miejskiej 502 należało wysiąść przy ulicy Kajki, a potem  bardzo długo iść aż do miejsca zawodów  przy głośnej od tirów i smrodliwej trasie Bronisława Czecha. Postanowiłam znaleźć dogodniejsze miejsce startu moich indywidualnych treningów w tym lesie. Poszperałam, poszperałam i znalazłam. Główne wejście do lasu znajduje się przy ulicy Kościuszkowców. Można tam dojechać autobusem 520 do samego końca (Marysin), a potem trzeba dojść kawałeczek ulicą Kościuszkowców, na wysokości kościoła św. Feliksa znajduje się parking. To było to, czego mi było trzeba. Bo to właśnie z tego miejsca rozpoczyna się świetnie oznaczona ścieżka biegowa licząca w sumie 5 kilometrów (tabliczki z oznaczeniami odległości ustawione są co 200 metrów). Trasa jest bardzo przyjemna, biegnie się w pięknych okolicznościach przyrody, alejki są dość szerokie. Las Sobieskiego to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój i choćby przez krótką część dnia pragną pobyć sami ze sobą.  Nie spotkamy tutaj takich tłumów jak przykładowo w uwielbianym przez biegaczy lesie kabackim.  

 

Tak wygląda jeden z odcinków trasy ścieżki biegowej.  

 

 

Po przebiegnięciu ścieżki biegowej - dalej można biec czerwonym szlakiem rowerowym. Prowadzi on do Międzylesia, lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.  Po  około 5 kilometrach można zakończyć swój trening w Wesołej (ul. Raczkiewicza/Bronisława Czecha)) i wrócić do centrum autobusem 502. 

 

 

Żółty szlak rowerowy robi pętelkę około 6-kilometrową przez cały las Sobieskiego. Rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie ścieżka biegowa. Bardzo fajne urozmaicenie treningu

 

 

 Po drodze miniemy oczko wodne. 

  

 I ścieżkę zdrowia. 

 

Polecam do biegania Las im. J. Sobieskiego. Na wycieczki rowerowe i piesze to miejsce też jest świetne.

https://mazowsze.szlaki.pttk.pl/466-pttk-mazowsze-rezerwat-im-sobieskiego

http://www.zw.com.pl/artykul/2,662506-Wawer-otwiera-sciezki-dla-biegaczy.html

http://www.warszawa.sport.pl/sport-warszawa/1,124623,13112732,Wawer_otwiera_sciezki_biegowe__Trzy_trasy_dostepne.html

 

 

 

 

czwartek, 14 lutego 2019, hanna.brygida

Polecane wpisy